Ara

Yazıyooooor!


"Koku" Bulten sizleri bekliyor, ayda iki defa
TIKLA
Yaziyor! Okuyoooor... okutuyor!

Anket

Favori Distopya Romanınız?
 

Twitter'da Takip Et

Haberdar Olun!

Yürüyen Ölüler 2 : Miller Sonra PDF Yazdır e-Posta

Kitap

Yazar Adı: Robert Kirkman
Yayınevi: Marmara Çizgi

Gün içinde televizyon başında geçirmediğiniz kaç saatiniz var? En son ne zaman gerçekten ihtiyacınız olan bir şeyi istediniz? Süper marketler yok, Posta servisi yok, Kablo TV yok.

Robert Kirkman, kült olmaya aday bu çizgi roman serisinde, bize zombilerden korkmaktan ziyade, bu tip bir olayla karşılaşıldığında, nasıl bir ruh haline bürüneceğimizi sorgulatıyor. Hayatta kalmaya çalışan bir grup insanın hezeyanlarını, ruhumuzun derinliklerine işleyen, akıcı ve aynı zamanda yalın bir dille anlatıyor.

Ne Okusam

-Yürüyen Ölüler 3 : Demir Parmaklıklar Ardında

-Yürüyen Ölüler 4 : Yaşama Arzusu

Ne İzlesem

Yazarın aynı adlı romanından uyarlanmış "Yürüyen ölüler" filmi için tıklayınız.

Bu türde bir değer film olan "Ölülerin Şafağı" filmi için tıklayınız.

Zombi filmleri dendiğinde akla ilk gelen filmlerden olan "Yaşayan Ölülerin Dönüşü" serisi 80'li yıllarda videolardan takip ettiğimiz, bu türün belki de en etkilyecilerinden. Serinin ilk filmi hakkında detaylı bilgi için tıklayınız. Yaşayan ölüler dönmeden önce, bu konuda yapılmış belki de ilk filmlerden olan "Night of the Living Dead" 1968 yılında sinemalarda yerini aldı... Siyah beyaz olan bu yapım, diğerleri ile karşılaştırıldığına her ne kadar makyaj açısından zayıf kalsa da ürkütücülük ve inandırıcılık yönünden oldukça etkileyici diyebiliriz. Aslında "Yürüyen Ölüler" serisinin de siyah beyaz basıldığı düşünülürse, çizgi roman ile film bu yönden de paralellik gösteriyor. Film hakkında detaylı bilgi için tıklayınız. (İngilizce) (Türkçe)

Yazar

Robert Kirkman, dört bölümü dilimize çevrilmiş ve Marmara Çizgi tarafından yayınlanmış, orjinal adı "The Walking Dead" olan "Yürüyen Ölüler" çizgi roman serisinin yazarıdır. Amerikalı yazar, "Invincible","Marvel Zombies" ve "Battle Pope" çizgi romanları ile de bilinir.

Kirkman "Yürüyen Ölüler"'i yazmaktaki amacını kitabın önsözünde şu şekilde açıklamış:

"Kimseyi korkutmaya çalışmıyorum.Eğer bu kitabı okurken birileri korkarsa bu harika olur ama gerçekten...bu kitabın yapmaya çalıştığı şey bu değil.Elinizde tuttuğunuz şey kariyerimde yaptığım en ciddi iş.Yürüyen Ölüler'le insanların ekstrem durumlar karşısındaki tepkilerini ve bu olayların onları nasıl değiştirdiğini keşfetmek istedim.Bu kitaptaki her şey bu tip bir olay karşısında ortaya çıkabilecek doğal gelişmelerin bir sonucu.Tamamen karakter bazlı bir hikaye ve bu karakterlerin buralara nasıl geldikleri,gelmiş olmalarından çok daha önemli.Bu kitapta,sıradışı ve büyük sorunlar karşısında ailenizin,arkadaşlarınızın,komşularınızın ve kendinizin,nelere ne şekilde tepki verebileceğinizi göstermek istedim."

Daha fazla bilgi için tıklayınız.

Robert Kirkman'ın resmi sitesi için tıklayınız.

BağlanBu sayfayı ekleyin...
  Bu yazı üzerindeki tüm haklar saklı olup, izinsiz kullanılması yasaktır.

Yorum ekle

Güvenlik kodu
Yenile