Ara

Yazıyooooor!


"Koku" Bulten sizleri bekliyor, ayda iki defa
TIKLA
Yaziyor! Okuyoooor... okutuyor!

Anket

Favori Distopya Romanınız?
 

Twitter'da Takip Et

Haberdar Olun!

Vakıf PDF Yazdır e-Posta

KitapAdı

NOT: Serinin ilk kitabı "VAKIF KURULURKEN" için lütfen TIKLAYINIZ

Yazar adı : Isaac Asimov

Yayınevi : İthaki

Büyük usta Isaac Asimov?u, ölümünün onikinci yılında, yerleşilmiş on milyonlarca gezegeni kapsayan muazzam Galaktik İmparatorluk?un Roma misali yıkılmasıyla çöken karanlık çağlara karşı bir avuç bilim adamının yılmaz mücadelesini anlattığı başyapıtı Vakıf Dizisi?nin tam ve yeni bir çevirisini yayınlayarak selamlıyoruz.

İnsanlığın bilgi birikimini koruyabilmek ve yaklaşan karanlık çağı olabildiğinde kısaltabilmek için Seldon, İmparatorluk?un en iyi beyinlerini, gelecek kuşaklara bir umut feneri oluşturabilmeleri için, galaksinin kenarındaki ıssız bir gezegende bir araya getirir. Seldon bu sığınağa Vakıf adını vermiştir.

Vakıf dizimizin ikinci kitabında karanlık çağların başlamasıyla birlikte bilimin ve umudun, cehalet ve savaşa karşı vermeye başladığı mücadeleyi izleyeceğiz.

Yazar

ISAAC ASIMOV (????? ??????)

Adı Robert A. Heinlein ve Arthur C. Clarke gibi iki büyük yazarla birlikte tarihe kazınmış olan Isaac Asimov üç ana kurgusuyla tanınıyor. "Vakıf", "Galaktik İmparatorluk" ve "Robot" serisi. Eserleri ve hayatı hakkında ayrıntılı bilgi Wikipedia'dan (tıklayınız) alınabilir.

Bağlantılar

 Bu sayfayı ekleyin...
  Bu yazı üzerindeki tüm haklar saklı olup, izinsiz kullanılması yasaktır.

Yorum ekle

Güvenlik kodu
Yenile