Ara

Dinle (Podcast)

Yazıyooooor!


"Koku" Bulten sizleri bekliyor, ayda iki defa
TIKLA
Yaziyor! Okuyoooor... okutuyor!

Anket

Favori Distopya Romanınız?
 

Twitter'da Takip Et

Haberdar Olun!

Kent Kitapçıları (Gergedan) PDF Yazdır e-Posta

Her geçen gün yakınımızdaki bir kitapçının daha kepenklerini kapattığını görüyoruz. Kapılardan pencerelerden yayılan mis gibi kitap kokusunun yerini kozmetik ürünlerinin, kebapçıların kokusu alıyor. Okuyanlar, kitap kokusuna gönül verenler için dayanılmaz bir acı bu... Üstelik bu yok oluşa karşı birçok kişi vurdumduymazlıkla, nasıl olsa büyük kitabevleri var, internet var diyerek seyirci kalıyorlar; Bana dokunmayan yılan bin yaşasın diyorlar. Ne var ki hastalık önce bize en yakın olanları elimizden alıyor. Sıra diğerlerine de gelecek. Ve gün geldiğinde kırtasiye ürünlerinin yanına sıkıştırılmış raflarda arayacaksınız kitapları ve bulamayacaksınız.


Bu kaygıyı ta içimizde hisseden bizler, kitap kokusu ekibi çevremizde direnen kent kitapçıları ile içten sohbetler yapmak niyetiyle yola çıktık. Ve bize kapılarını açan ilk kitabevi "GERGEDAN" oldu. Rüyam Hanımla yaptığımız sohbeti okumak için TIKLAYIN.

İkinci bölümü için TIKLAYIN

“Eğer bunu okumaya niyetliyseniz vazgeçin. Birkaç sayfa okuduktan sonra burada olmak istemeyeceksiniz. Bu yüzden unutun gitsin. Gidin buradan. Hala tek parçayken hemen kaçın” Tıkanma.*

* Gergedan Kitabevi raflarında yazılmış bir not.

Ve bir de kısa film tavsiyesi: SON KİTAPÇI (The Last Bookshop) izlemek için TIKLAYINBu sayfayı ekleyin...
  Bu yazı üzerindeki tüm haklar saklı olup, izinsiz kullanılması yasaktır.