Ara

Dinle (Podcast)

Yazıyooooor!


"Koku" Bulten sizleri bekliyor, ayda iki defa
TIKLA
Yaziyor! Okuyoooor... okutuyor!

Anket

Favori Distopya Romanınız?
 

Twitter'da Takip Et

Haberdar Olun!

Oblomov Olmak! PDF Yazdır e-Posta

Çocuğunuz kitap okurken hep sorular sorar, anne bu ne demek? Baba, burada ne anlatıyor? Bu sayfadan sonra ne olacak? Gerçekten de öyle mi? Şu arkadaki çiçeğin neden böyle boynu bükük? Burası neden böyle?

Neden? Niçin? Nasıl? Belki de en ala gazetecinin 5N 1K'sinden daha fazlasını yılmaz bir merakla sorup durur!

Mavi Pencere Yayınlarından çıkan Çiçek Köse'nin müthiş, sıcak ve etkileyici resimleriyle bezeli bu kitabı "Oblomov Kedi Pamuk" elinize aldığınızda size yöneltilecek ilk soru olmayacak belki ama şu sorulara hazırlıklı olmak gerek:

"Oblomov Kim?"

"Bu kediciğin adı Pamuk'sa Oblomov nerede?"

Öncelikle Oblomov Kedi Pamuk'un çizimlerine bayıldık! Her sayfa insanın içini açıyor ve sayfalardaki renk ahengi, detaylarda gizli farecikler, manzaralar bizi alıp uzaklara götürdü. Çocukların dünyasında da pozitif çağrışımlar yapacağını düşünüyoruz. Ve bu nedenle TAVSİYE ediyoruz.

Şimdi gelelim size sorulan sorunun cevabına:

İvan Aleksandroviç Gonçarov'un unutulmaz kahramını OBLOMOV, bol bol hayal kuran, uyuşuk, tembel ve silik bir adamdır! Yıkılan bir düzende, hayallerin içinde birşeyler yapabilme gücünden yoksun, Rus aristokrat sınıfına üye bir ailenin çocuğudur. Oblomov belki de hepimizin içindeki kısırlaştırılmış, iktidarı elinden alınmış günümüz insanı...

Oblomov, birçok yayınevinden okunabilir: İmge, İşBankası, Everest Yayınevi

Bu durumda bir kitap küçüğe bir kitap kendinize!

Oblomov'u tanıdıktan sonra yukarıdaki sorulara nasıl cevap vereceğiniz ise size kalmış!

Ama unutmayın, bugünün soru soran küçükleri, doğru cevapları aldıklarında ve yeni sorular sorduklarında, yarının aydınlık günlerine bir adım daha atmış oluruz!Bu sayfayı ekleyin...
  Bu yazı üzerindeki tüm haklar saklı olup, izinsiz kullanılması yasaktır.