Ara

Dinle (Podcast)

Yazıyooooor!


"Koku" Bulten sizleri bekliyor, ayda iki defa
TIKLA
Yaziyor! Okuyoooor... okutuyor!

Anket

Favori Distopya Romanınız?
 

Twitter'da Takip Et

Haberdar Olun!

Körleşme - Canetti PDF Yazdır e-Posta

Körleşme - Doris NeidlKien, katı yargıları ve saplantıları olan, misantropik bir sinoloji profesörüdür. Kitapları, akademik çalışmaları ve kendi doğruları arasında gidip gelen profesörün hayatının kalın çizgileri dış etkenlerce aşındırılmaktadır. Bu mütecaviz hareketler içerisinde yaşanan hazların ve acıların olağan üstü anlatımı... Çevirmen Ahmet Cemal'e saygılarımızı sunmayı da unutmuyoruz! Ellerine sağlık.

Tanıtım Yazısından:

"Körleşme (Die Blendung), düşünce ile gerçeklik arasındaki sürekli savaşımın görkemli bir simgesidir; dünya kargaşasındaki insanoğlunun yükselişini ve çöküşünü dile getiren bir anıt-romandır. Çağımız edebiyatının ağırlık noktalarını oluşturan tek bir konu yoktur ki, bu romanda işlenmiş olmasın. Körleşme, gerçekte büyük bir dehşetin romanıdır; görünüşteki bireysel boyutlar içerisinde, körleşmiş düşünce ve körleşmiş toplum gibi ana temellerden kaynaklanan, bu körleşmenin korkunç sonuçlarını sergileyen bir çağdaş destandır. Yarı cehennem, yarı dünya dekorlarından oluşma bir sahnede Canetti'nin gözler önüne serdiği, gerçekte tüm yanılsamaları, düşünceleri ve egemen değer yargılarıyla, bütün bir kültürün çöküşünden başka bir şey değildir."

Kitap ilk sayfalarından itibaren farklı çağrışımları akla getiriyor. Okunması büyük zevk veren kitaplardan. Tavsiye ederiz...
Sol tarafta yer alan DORIS NEIDL çizimi ve diğerleri için TIKLAYIN (Çizimini sitemizde kullanmak üzere tarafımıza izin verdiği için kendisine teşekkürü borç biliriz. - Dear Ms. Neidl, thank you for letting us, use you illustration on our web site.)
Yazarın eserleri için Açık Kütüphane - TIKLAYIN
Yazar adı: Elias Canetti
Yayınevi: Payel Kitap
Çevirmen: Ahmet Cemal
Ahmet Cemal ile röportajlar: Time Out ve Remzi


Bu sayfayı ekleyin...
  Bu yazı üzerindeki tüm haklar saklı olup, izinsiz kullanılması yasaktır.