Ara

Dinle (Podcast)

Yazıyooooor!


"Koku" Bulten sizleri bekliyor, ayda iki defa
TIKLA
Yaziyor! Okuyoooor... okutuyor!

Anket

Favori Distopya Romanınız?
 

Twitter'da Takip Et

Haberdar Olun!

Sherlock Holmes PDF Yazdır e-Posta


"Kanunun diğer tarafında olsaydım en başarılı suçlu ben olurdum."

"Bir şeyi saklamanın en iyi yolu, onu herkesin görebileceği bir yere koymaktır."

"Sevgili dostum," dedi Sherlock Holmes, Baker Sokağı'ndaki evde ateşin karşısında otururken, "hayat, insan aklının düşünebileceğinden çok daha gariptir. İnsan, gerçekte sıradan denen şeyleri çoğu zaman hayal bile edemez. Eğer şu pencereden el ele uçup, bu büyük şehrin üzerinde dolaşarak çatıları hafifçe kaldırıp aşağıda olan garipliklere, sıra dışı tesadüflere, planlara, niyetlere ve nesilden nesile süren olaylar zincirine bakabilseydik, aslında doğası gereği sıradan ve önceden tahmin edilebilir olan insan ürünü eserlerinin hepsi, yararsız ve donuk bir hal alırdı." (Bir Kimlik Vakası)

Bu sözler tanıdık geldiyse, siz de Holmes'i tanıyorsunuz demektir. Bu ayki "kitap istiyorum" çekilişimiz sonuçlandı. Talihlimiz Emir Bey. Kendisine hediye etmemizi istediği kitapsa Everest Yayınlarından yeni çıkan Sherlock Holmes. Bu yeni basım ile ilgili bir yazı için tıklayın

Sitemizde yer alan diğer Holmes kitaplarından bazıları:

Kızıl Dosya - NTV yayınları TIKLAYIN

Sir Arthur Conan Doyle, Sherlock Holmes'u yaratırken Edinburgh Üniversitesi Tıp Fakültesi’ndeki eski hocası Joseph Bell'den esinlendi. Bell'in titiz çıkarımları ve nesnel analizleri, bir "göz uzmanı" olarak Dr. Conan Doyle'un kendi meslek hayatında da önemli bir etkiye sahip olmuştu. Bell ne kadar ciddiyse o kadar cana yakın olan Watson adındaki hekim ise Holmes'un sadık dostu Dr. Watson için bir model oluşturdu.

Sherlock Holmes 5: Korku Vadisi Plato Yayınları TIKLAYIN

"Benim adım Sherlock Holmes, benim işim başkalarının bilmediklerini bilmektir."

Eylül ayında siz de kitap ister misiniz? O halde TIKLAYINBu sayfayı ekleyin...
  Bu yazı üzerindeki tüm haklar saklı olup, izinsiz kullanılması yasaktır.