Ara

Dinle (Podcast)

Yazıyooooor!


"Koku" Bulten sizleri bekliyor, ayda iki defa
TIKLA
Yaziyor! Okuyoooor... okutuyor!

Anket

Favori Distopya Romanınız?
 

Twitter'da Takip Et

Haberdar Olun!

Mart'tan Seçkiler PDF Yazdır e-Posta

Yeni Çıkanlar - Bu ay da kitapçıları keyifle gezdik. Kokuları bol bol ciğerlerimize çektik. Raflar onlarca yeni kitapla dolu, bu güzel haber, ancak bunların bir kısmına burada yer vermeye gönlümüz el vermiyor, tüm beğendiklerimizi de maalesef burada yayınlayamıyoruz. Sizler için seçtiğimiz ve tavsiye ettiğimiz dört kitabı beğeninize sunuyoruz:

1. Zifirname: Deli Gücük serisinin son kitabı. Kerem Beyit'in kapak çizimi ve Levent Cantek'in editörlüğünde Flaneur yayın evinden sizlerin beğenisine... Serinin diğer kitaplarında olduğu gibi birbirinden değerli çizer ve yazarların kaleminden öykülerle... Tavsiye ederiz. "Cindir peridir kamdır sürüdür...Sen daha uyu dur... Sen daha uyu dur..."

2. Toplantı: Güzel ve enteresan sorulara yanıt arayan bu kitabı sizlerin beğeni ve takdirine sunuyoruz.Yorumlarınızı bekliyoruz."Ölümün, her şeyin bitişi olmasının ve önemli olduğunu düşündüğün her türlü şeyin, artık biraz bile önemli olmamasının harika bir tarafı var.

3. Alman İdeolojisi: Okuması, anlaması, hazmetmesi zor bir eser! Evrensel Basım bir zorun altına imza atmış ve bu eseri dilimize kazandırmış.“Alman İdeolojisi”, Marx ve Engels’in kendi görüş açılarıyla “Alman felsefesinin ideolojik bütün tarzları” arasındaki uzlaşmaz farklılığı göstermek üzere, birlikte giriştikleri zorlu bir çalışmanın sonucu olarak doğmuştur."

4. Kütüphaneci: Bu hafta Podcast'te bir yeni çıkana yer vereceğiz. Alman yazar Judith Kuckart'ın kaleminden."Thomas Mann olunca aklına hiçbir şey gelmemişti, hiçbir şey. Ama Heimito von Doderer olunca başkaydı. Yarın onu en üste koyacaktı.Hans-Ullrich ayağa kalkıp banyoya gitti. Bir çift olabilirlerdi. Normal bir çift. Çocuklu. Çocuk olmazsa daha iyi diye karar verdi Hans-Ullrich ve terini sildi."Bu sayfayı ekleyin...
  Bu yazı üzerindeki tüm haklar saklı olup, izinsiz kullanılması yasaktır.