Ara

Dinle (Podcast)

Yazıyooooor!


"Koku" Bulten sizleri bekliyor, ayda iki defa
TIKLA
Yaziyor! Okuyoooor... okutuyor!

Anket

Favori Distopya Romanınız?
 

Twitter'da Takip Et

Haberdar Olun!

Yayındayız (Podcast) PDF Yazdır e-Posta

Dinlemek için TIKLAYIN: Sevgili Kitap Kokusu severler, çok yakında yayındayız! Daha evvel anketimiz ile sizlere sormuştuk, "Podcast" ister misiniz?" diye. Gelen cevaplar çoğunlukla "Podcast" nedir şeklinde olmakla birlikte, kararımız bu yayınları yapmaya başlamak yolunda oldu.

"Podcast" nedir? Aslında bu kelime, yabanacı dildeki sözlüklere de henüz girmiş değil. 2 kelimenin bir araya gelmesinden oluşmuş, uydurma bir kelime olmakla birlikte bugün dünyada büyük oranda kabul edilmiş ve bu şekliyle kullanılmakta. "ipod" ve "broadcast" (yayın) kelimeleri bir araya getirilmesinden oluşmuş bu kelimenin anlamı şu şekilde açıklanabilir: genellikle taşınabilir medya oynatıcıları kanalıyla dinlenen web siteleri üzerinden yayın yapmaya yarayan bireyler tarafından önceden kaydedilmiş çeşitli konuları içeren, bölümler halinde düzenlenmiş yayınlar.Bu yayınlar site üzerinden dinlenebileceği gibi medya oynatıcıya kaydedilerek de dinlenebilmektedir.

Kitap Kokusu.NET'te ne yapacağız? Yaklaşık 2 haftada bir Burçin & Ali Erdem ikilisi olarak sizlere sesimizi duyurmaya çalışacağız. Önceden belirlediğimiz kitap hakkında eleştiri ve yorumlarımızı, kitabın çağrıştırdığı diğer eserleri, raflarda yerini alan kitapları, eleştiri oklarımızı yönelteceğimiz yayınları, kitap yorumları yapan blogları Kitap Kokusunun izinde yürüyerek sizlere ulaştırmaya çalışacağız.

Yayındayız...tıklayın...dinleyinBu sayfayı ekleyin...
  Bu yazı üzerindeki tüm haklar saklı olup, izinsiz kullanılması yasaktır.