Ara

Dinle (Podcast)

Yazıyooooor!


"Koku" Bulten sizleri bekliyor, ayda iki defa
TIKLA
Yaziyor! Okuyoooor... okutuyor!

Anket

Favori Distopya Romanınız?
 

Twitter'da Takip Et

Haberdar Olun!

Körlük PDF Yazdır e-Posta

Oku: Körlük - Jose Saramago Körlük bir arabanın içinde yeşil ışığın yanmasını beklerken başlar. Aniden göremeyen bir adamın korkusu ve çaresizliğine tanıklık edilir. Saramago daha ilk paragraftan okurunu altüst edeceğinin sinyalini verir. Bu kurmaca aynı zamanda çağımızın insanına ve liberalizmin çürümüşlüğüne sert eleştiriler taşıyacaktır.

Tanı: Jose Saramago -  Saramago'nun yapıtlarının arasında iki şiir kitabı, birçok deneme, oyun ve roman vardır. Bunların arasında özellikle romanlarıyla birçok ödüller almış olan Saramago'nun edebiyat yaşamının asıl meyvesi, 1998 yılında aldığı Nobel Edebiyat Ödülü'dür.Saramago Türkçe'de Körlük, Umut Tarlaları, İsa'ya göre İncil, Bütün İsimler, Yitik Adanın Öyküsü  gibi romanlarıyla tanınmaktadır.

Keşfet: Kör Fotoğrafçılar Projesi:  Fotograf çekmek her şeyden önce bir tutku. Yaşanan bir ânı görüntülemek, sonradan hatırlanmasını sağlamak ve başkalarıyla paylaşmak… Böyle bir birikimi arşivlemek ve sonraki kuşaklara aktarmak. Fotograf kavramıyla körlük arasında bağlantı kurmak ilk bakışta oldukça zor, çünkü görselliğe dayanıyor. Oysa benzer güdüler görmeyen insanlarda da var.İşte bu düşünceden hareket edilerek “Kör Fotografçılar” projesi geliştiriliyor.

Yazının tamamı için TIKLAYINBu sayfayı ekleyin...
  Bu yazı üzerindeki tüm haklar saklı olup, izinsiz kullanılması yasaktır.