Ara

Dinle (Podcast)

Yazıyooooor!


"Koku" Bulten sizleri bekliyor, ayda iki defa
TIKLA
Yaziyor! Okuyoooor... okutuyor!

Anket

Favori Distopya Romanınız?
 

Twitter'da Takip Et

Haberdar Olun!

Nietzsche Yalom PDF Yazdır e-Posta

Oku: Nietzsche Ağladığında/Irvin Yalom Kitabı bitirdim bitireli kendimi Breuer zannediyor,bir teşhis dehası gibi görüyorum: "İçi birçok kitap dolu yüksek tavanlı ofisimde arkadaşım Freud’la oturuyoruz. Freud’un purosunun kokusu etrafı sararken ben ona Nietzsche vakasını anlatıyorum. Olayların planlı ama spontane gerçekleşmesini…" İşte böyle hissetmemi Irvin Yalom’un gerçekten çok profesyonelce yazmış olduğu romanı sağladı.

İzle: A Dangerous Method - Tehlikeli İlişki The Talking Cure isimli tiyatro oyunundan uyarlanan film; Freud ve öğrencisi Jung'un ilişkisi çerçevesinde psikanalizin doğuş sürecini ve bu iki büyük ismi karşı karşıya getirecek olan 18 yaşındaki genç kadın Sabina'nın öyküsünü anlatıyor. Tıklayın.

Daha Fazla Oku: "Katharine Hepburn'un Hatırladıkları" -A.Scoot // Berg/Epsilon yayinlari "Sinema seyircisi, kendi ümitlerini en sevdiği kahramanda yaşatır. Hayranları için Katharine Hepburn diğer sinema yıldızlarından farklıydı. Onun doğal güzelliği, Hollywood ışıkları ve makyajı olmadan da çarpıcı, konuşmaları başkalarının yazdıklarını okumadan da espri ve zeka dolu, perdedeki mevcudiyeti her türlü rolün altından kalkacak kadar parlaktı.

Dinle: Debussy-Clair de Lune
Debussy-Arabesque no.1
Debussy-Arabesque no.2

Tanış: Irvin Yalom: Aktüel Pskiloloji sitesinden yazar Irvin Yalom ile yapılmış oldukça kapsamlı bir söyleşinden alıntıyı sizlere aktarıyoruz. Yazının tamamı için TIKLAYIN."Irvin Yalom grup terapisinin büyülü diyarına rehberlik eden kişilerden bir tanesidir. Kitapları, Amerika’da yapılmakta olan lisansüstü düzeyindeki eğitimlerde sıklıkla kullanılmaktadır.

Yazının Tamamı için TIKLAYINBu sayfayı ekleyin...
  Bu yazı üzerindeki tüm haklar saklı olup, izinsiz kullanılması yasaktır.