Ara

Dinle (Podcast)

Yazıyooooor!


"Koku" Bulten sizleri bekliyor, ayda iki defa
TIKLA
Yaziyor! Okuyoooor... okutuyor!

Anket

Favori Distopya Romanınız?
 

Twitter'da Takip Et

Haberdar Olun!

Bir Kibrit Çak! PDF Yazdır e-Posta

Fahrenheit 451 // Ray BradburyOku: Fahrenheit 451 - Ray Bradbury. Düşünenler, tekdüzelikten yorulanlar, güdülmekten sıkılanlar, size sunulanı olduğu gibi kabullenmek istemeyenler, her şeyin bir de diğer yüzü olduğunu düşünenler, sürekli tüketmeyi değil de üretmeyi yaşam tarzı haline getirmek isteyenler, ilüzyonların ardındaki gerçeği merak edenler, göz bağlarından kurtulmak isteyenler, çığlık atmak istediğinizde sürekli susturulduğunu hissedenler... Artık zamanı geldi. Rahat koltuklarınızdan, huzurlu uykularınızdan uyanın! Sizi esir eden televizyonun fişini çekin, size sunulan sınırlı özgürlük çemberini kırın, bir ateş de siz yakın... Kimbilir belki de sizin gibi uyananlar vardır.

Eleştir: İçinde bulunduğun düzeni, seni tembelleştiren her şeyi, televizyonu, propagandaları, sosyal medyayı...

Daha Fazla Oku! Çığlık - Lu Sin "Gerçeği söyleyebilmek için insanın büyük cesaret sahibi olması gerek, kendini sahtekarlığın pençesine kaptıran adam, yeni bir hayatı denemkten aciz, yılgın bir adamdır mutlaka. İnsanlıktan çıkmıştır sözün kısası."

Biz Hayır Diyoruz - Eduardo Galeano - "...gözetlenen ve adaletten yoksun bir demokrasinin gerçek bir demokrasi olmadığını söyleyen bir terörizm suçu mu işlemiş olur? Onursuz bir barışın bastırılmış bir savaşa fazlasıyla benzediğini açıklayan biri şiddeti mi teşvik eder? Yüzün suçu aynaya yüklenebilir mi?"

İzle: THX - Büyük Birader izliyor hissiyatı veren bir George Lucas filmi de: THX 1138
Bu sayfayı ekleyin...
  Bu yazı üzerindeki tüm haklar saklı olup, izinsiz kullanılması yasaktır.