Ara

Yazıyooooor!


"Koku" Bulten sizleri bekliyor, ayda iki defa
TIKLA
Yaziyor! Okuyoooor... okutuyor!

Anket

Favori Distopya Romanınız?
 

Twitter'da Takip Et

Haberdar Olun!

Şahane Hatalar PDF Yazdır e-Posta

Kitap

Kitap adı: Şahane Hatalar

Yazar adı: Heather McElhatton

Çevirmen: Dilek Berilgen Cenkciler

Yayınevi: April

Bir zamanlar "Macera Tüneli" adlı bir seri vardı. (İnternette hızlı bir araştırma ile bu kitapların hala satıldığını gördüm ve mutlu oldum.) Tek bir hikayeden yola çıkar,tercihlerle gelişen hikaye içerisinde maceranın içinde bulurdunuz kendinizi. Çocukluk döneminin en heyecanla okuduğum serilerinden bir tanesiydi. Tercihlerle öyküye yön verebildiğiniz bilgisayar oyunları Türkiye'de yoktu o zamanlar. (Gerçi "text adventure" tabir edilen oyunların Türkçesi hala yok!!!) Hatta bu kitapların basıldığı dönemlerde gzetelerden bir tanesi bu seriyi andıran çizgi romanlar da basmış ve kupon karşılığı vermişti.

  Bu yazı üzerindeki tüm haklar saklı olup, izinsiz kullanılması yasaktır.
Şans Müziği PDF Yazdır e-Posta

Kitap

Yazar adı: Paul Auster
Yayınevi: Can

Kitap hakkındaki yazıyı okurken, tavsiye ettiğimiz müziği dinlemek için tıklayın...

Güneşli bir Pazartesi sabahı insanın uyanıp “artık birşeyleri değiştirmeliyim” demesine benziyor Auster kitapları. Hayatını kökünden değiştirebiliyor olmanın, yoldan çıkarıcı olasılıkları baş döndürürken, diğer yandan tedbiri elden bırakacak gücü hissettirmiyor kendinde. O yüzden ilk akla gelen “Artık işe gitmeyeceğim” gibi keskin bir karar yerine “Bugün işe gitmeyeceğim” cümlesini kuruyor “ben” denen insan.
Bir an için çıksam hayatımdan; Jim Nash olsam; hatırı sayılır bir miras sahibi olduğumu öğrendiğimin ertesi günü, kırmızı bir Saab satın alarak ve nereye gideceğimi bilmeden; nereye varacağımı kestiremeden kendimi yola ... vursam...

  Bu yazı üzerindeki tüm haklar saklı olup, izinsiz kullanılması yasaktır.
Diğer Makaleler...
<< Başlat < Önceki 1 2 Sonraki > Son >>

Sayfa 1 / 2