Ara

Yazıyooooor!


"Koku" Bulten sizleri bekliyor, ayda iki defa
TIKLA
Yaziyor! Okuyoooor... okutuyor!

Anket

Favori Distopya Romanınız?
 

Twitter'da Takip Et

Haberdar Olun!

Street Soul PDF Yazdır e-Posta

KitapAdı

Dünya graffiti tarihinde Türkiye'deki durum pek bilinmez. Çünkü Türkiye'deki sokak sanatları hakkında pek fazla kitap yayınlanmamıştır. Birkaç dergi dışında neredeyse Türkiye'deki graffiti piyasası hakkında kimse bir şey yayınlamamıştır. 90'ların ortalarından beri Türkiye'nin neredeyse birçok ilinde graffiti yavaş yavaş bir salgın gibi yayılmaya başlamıştı. Bu dönemden sonra aslında birçok dünyaca ünlü 'writer' yada 'street art' sanatçısı çoğunlukla İstanbul'a gelip birçok çalışma yaptı. Bu kitapta Türkiye'nin neredeyse her yerinden 'writer'lar dışında, hiç bir yerde basılmamış ünlü yabancı sanatçıların çalışmalarını bulabilirsiniz. Bu sanatçılar arasında;  ABOVE, BATES, KRIPOE,  BROS, FUMST, SPACE INVADER, OBEY GIANT, L'ATLAS, RUSL, COWBOY69, POKER, BANDIT 77 gibi isimler de mevcut.
Günümüzde ise İstanbul'dan, Gaziantep'e kadar çeşitli coğrafyadan Türk graffiticilerinin boyadığı duvarlardan en iyi örnekleri bu kitapta bulabilmek mümkün. STREET SOUL Türkiye'de Graffiti kültürünü başlatan ve yayılması için bir çok etkinliğe ve projeye imza atan Tunç "Turbo" Dindaş tarafından derlenip, hazırlanmış. 144 sayfalık, tamamı renkli kitapta 450'den fazla fotoğraf bulunuyor.

Bu kitap yakın dönem Türkiye'de yapılan birçok sokak eserinin belgesel dökümantasyonu olması için hazırlanmıştır. Bu elinizde tuttuğunuz kitap sizi Türkiye'nin dört bir köşesine götürecek ve size belki de daha önce hiçbir yerde görmediğiniz duvarları gösterecek.

Yazar

Yayınevi: Marmara Çizgi
Derleyen: Tunç ?Turbo? Dindaş
144 Sayfa
14x21.3, Ciltli

BağlantılarBu sayfayı ekleyin...
  Bu yazı üzerindeki tüm haklar saklı olup, izinsiz kullanılması yasaktır.

Yorumlar  

 
0 # 2010-01-22 22:48
mukemmel..Turkiye graffitisinin hakettigi kitap.
Cevap | Alıntı | Alıntı
 

Yorum ekle

Güvenlik kodu
Yenile