Ara

Dinle (Podcast)

Anket

Favori Distopya Romanınız?
 

Haberdar Olun!

Frankenstein (Podcast) PDF Yazdır e-Posta

Sayın Bensiz Evren,

İstanbul'a geleli üç gün oldu. Hava yağışlı, günler kısa, nemli ve küf kokulu. Dolma kalemim sürekli tıkanıyor ve bu kokuşmuş çatı katında çalışmalarıma devam etmeye çalışıyorum. 

İnsan doğasının bilinmezlerine olan merakım beni yalnızlığa sürüklüyor. Bu yolda benden önce yürümüş olanların ayak izleri henüz dünya üzerinden silinmemişken, onların düştüğü hatalara düşmeden ve arayı açmadan ilerlemeliyim. 

Korkmuyorum.

01 Ekim 2009 
U.

Yukarıdaki mektup, Mary Shelley (Wollstonecraft Godwin) tarafından kaleme alınan "Frankenstein" adlı eserden bir alıntı değil, yalnızca masum bir esinlenme. Yazının devamı için Tıklayın

Kitabımız            :  Frankenstein Modern Prometheus

Kokusu               :  ....

Yazarımız            : Mary Shelley

Çevirmen           : Farklı yayınevlerinde farklı çevirmenler mevcut

Yayınevi              : Farklı yayınevleri mevcut

Kitap kokusundaki diğer Frankenstein bağlantıları:

Victor Frankenstein'ın Vaka Defteri - Peter Ackroyd (PODCAST)

Victor Frankenstein, Cenevreli, hali vakti yerinde bir ailenin oğludur. Babasının bütün itirazlarına rağmen Oxford Üniversitesi’nde okumak için Londra’ya gelir. Burada tanıştığı şair Percy Bysshe Shelley’nin ateizm ve din üzerine düşüncelerinin de etkisiyle okuldan uzaklaşıp kendini deneylerine adar.

Prometheus (PODCAST)

Mary Shelly'nin Modern Prometheus'u kimdi? Yunan mitolojisinde bize neler anlatılıyor? Biz bunları ne kadar anlıyoruz? Anladıklarımızın ne kadarını doğru anlıyoruz. Oradan buradan konuştuğumuz 2015 yılının son kitabında performansımız çok iyi olmasa da sizleri de konuşmaya bekleriz.

BağlanBu sayfayı ekleyin...
  Bu yazı üzerindeki tüm haklar saklı olup, izinsiz kullanılması yasaktır.

Yorum ekle

Güvenlik kodu
Yenile

RSS Feed

feed-image RSS