Ara

Dinle (Podcast)

Anket

Favori Distopya Romanınız?
 

Haberdar Olun!

Victor Frankenstein'ın Vaka Defteri (Podcast) PDF Yazdır e-Posta

Victor Frankenstein Vaka DefteriMary Shelley’nin ölümsüz eseri Frankenstein’a bir saygı duruşu niteliğindeki bu romanı gözünüzü kırpmadan okuyacaksınız!
Victor Frankenstein, Cenevreli, hali vakti yerinde bir ailenin oğludur. Babasının bütün itirazlarına rağmen Oxford Üniversitesi’nde okumak için Londra’ya gelir. Burada tanıştığı şair Percy Bysshe Shelley’nin ateizm ve din üzerine düşüncelerinin de etkisiyle okuldan uzaklaşıp kendini deneylerine adar.
Frankenstein’ın deneylerinin amacı, elektrik akımının yardımıyla ölümü alt etmektir. Yeni ölmüş genç bir tıp öğrencisinin bedenindeki “yaşamsal öz”ü yakalayarak onu yeniden hayata döndürdüğünde, bu zaferinin sonuçlarını kestiremeyecek kadar heyecanlanır. Hayat verdiği bu canlının eylemlerinin ağırlığını taşımak zorunda kalacağını hesap etmemiştir. (Tanıtım Bülteninden)

Kitabımız            :  Victor Frankenstein'ın Vaka Defteri

Kokusu               :  Bu bölümde kahramanlarımız "koku" konusunda sınıfta kalıyorlar.

Yazarımız            : Peter Ackroyd

Çevirmen           : Duygu Akın

Yayınevi              : Yapı Kredi Yayınları

Konuştuklarımız:

Frankenstein - Mary Shelley

Yaşlı Gemici - Samuel Taylor Coleridge

İngiliz edebiyatının en büyük şiirlerinden, efsanevi ve esrarengiz kitap The Rime of the Ancient Mariner, dünya edebiyatının ölümsüz eserlerinden biridir. Yaşlı Gemici’nin tuhaf hikâyesi ve yolculuğu sembollerle, doğaüstü olaylarla, ahlaki ders ve sonuçlarla, anlaşılmaz olaylarla ve muğlaklıkla doludur.

John Milton - Kayıp Cennet

Diziler:

Penny Dreadful

The Knick

Film:

Identity

BağlanBu sayfayı ekleyin...
  Bu yazı üzerindeki tüm haklar saklı olup, izinsiz kullanılması yasaktır.

Yorum ekle

Güvenlik kodu
Yenile

RSS Feed

feed-image RSS