Ara

Dinle (Podcast)

Anket

Favori Distopya Romanınız?
 

Haberdar Olun!

Sakin Olmak (Podcast) PDF Yazdır e-Posta

Kitabımız            : Sakin Olmak

Kokusu               :  Dolaptan yayılan eşya kokusu

Yazarımız            : Wilhelm Schmid

Çevirmen           : Tanıl Bora

Yayınevi               : İletişim

"Her geçen gün hızlanan hayatlarımızda, bugün artık sakinliğe yer yok. Sükûnet modern dünyanın kuralları altında ezilen günlük yaşamımızın kurbanı oldu desek yeridir. Peki sakinlik kavramını, hayatı kolaylaştıran ve zenginleştiren bir kaynak olarak görmek mümkün değil midir?

Wilhelm Schmid, Sakin Olmak’ta işte bu sorunun cevabını tartışıyor. Yaşadığımız çağın hararetli ve telaşlı temposuna kapıldığımızdan beri sükûnet hayatımızdan çekildi. Sakin olmayı kolayca, kendiliğinden başaramıyoruz. Oysa modernlik insanları öylesine savuruyor ki, sükûnete duyulan özlem ve ihtiyaç büyüyor. Peki sakinliği nasıl geri kazanabiliriz? Onu bir erdem olarak görmek, hayata bakış açımızı nasıl genişletir? Sükûnette pratik bir yaşam yolu bulmak mümkün müdür? Sükûnete ermek, ancak yaşlanma sürecinde mi mümkündür? Yaşamla barışık olmak, dengede yaşamak, hayata şükran duygusuyla yaklaşmak, sakinliğin kazanımları olabilir mi?"

Tavsiyeler: - Ne okusak?

Mutsuz Olmak - Wilhelm Schmid

İntihar - Edouard Leve

Zen ve Motosiklet Bakım Sanatı - R.M.Pirsig

Dorian Gray'in Portresi - Oscar Wilde

Tatar Çölü - Dino Buzatti

Tavsiyeler: - Ne izlesek?

11'e 10 kala

Cafe de Flore/Ruh Eşim

Forever Young

İçimdeki Deniz

Tavsiyeler - Ne dinlesek

BACH


Bu sayfayı ekleyin...
  Bu yazı üzerindeki tüm haklar saklı olup, izinsiz kullanılması yasaktır.

Yorumlar  

 
0 # Bülent Özgün 2015-08-07 20:36
Çok güzel bir podcastti yine. Çok teşekkürler. Beni anmanız beni ayrıca mutlu etti. Sağolun. Konuştuklarınız sizden çok uzakta bir adama etki ediyor bunu bilin lütfen. Belki de sizi birinin dinlemediğini varsaymanız, sizi çok etkileyici bir samimiyete ve hakikiliğe görüyor. Bu hakikiliğe çok ihtiyaç duyuyorum ve sizin sohbetlerinizi dinlemek, anlattıklarınız ın ötesinde etkiler bırakıyor bende. Bu yüzden lütfen podcastleri ihmal etmeyin. Lütfen.
Cevap | Alıntı | Alıntı
 

Yorum ekle

Güvenlik kodu
Yenile

RSS Feed

feed-image RSS