Ara

Dinle (Podcast)

Anket

Favori Distopya Romanınız?
 

Haberdar Olun!

Dr.Jekyll ve Bay Hyde (Podcast) PDF Yazdır e-Posta

Kitap Kokusunun izinde yanlış anlaşılmış şaheserlerden bir tanesinin peşine düşüyoruz. Robert Louis Stevenson ve Dr. Jekyll ve Bay Hyde. Ayrıca İntihar Klubü'nü de inceleyeceğiz. Üstelik bu defa Bahadır da bize eşlik ediyor... Bu kitaplar veya yazarla ilgili sizin yorumlarınızı da mutlaka bekliyoruz.... Ne dersiniz?

Kitabımız            :  Dr. Jekyll ve Bay Hyde & İntihar Klubü

Kokusu              : Burçin - Viski Ali Erdem - Duman

Yazarımız            : Robert Louis Stevenson

"Dönüşüm başlıyordu; acı her yerini sarıyor, gözlerinden öfke, acı ve yakarış kıvılcımları saçılıyordu. O ana tanıklık etmiş olsaydınız inanın ki, bir daha aklı selim günlerinize dönemezdiniz. işin kötü yanıysa, bu dönüşümün yalnızca fiziksel olmayışı idi. Saf iyilik ve saf kötülük ayrışıyor, yaşam kaosa tanıklık ediyordu..."

Konuşmamızda bahsettiğimiz eserler:

Kahkahalar Ülkesi - Jonathan Carroll

"Kahkahalar Ülkesi, Galen adlı küçük bir kasabada inzivaya çekilmiş ve kırk dört yaşında geçirdiği bir kalp krizi sonucunda ölmüş olan, efsanevi çocuk kitapları yazarı Marshall France tarafından kaleme alınmıştır."

- Ken Parker - Nefes ve Düş Berardi & Milazzo

Şeytanın Çocuğu - Jerry Coyne

“Şeytanın Çocuğu’nu yazmak benim için son derece zor oldu, kendime sık sık neden yazdığımı hatırlatmak zorunda kaldım. Kitabımın başında da belirttiğim gibi, yazdıklarım tek bir kişiyi bile adaleti aramaya yüreklendirirse kitabım amacına ulaşmış demektir. Türkiye’de ve tüm dünyada istismara maruz kalan çocuklar ‘normal’ bir yetişkin olma şanslarını yitirmişlerdir."

Yazının (podcastte bahsettiğimiz eserlerin) tamamı için TIKLAYIN...

 

Frankenstein

"... Çözmeyi arzuladığım, yerin ve göğün sırlarıydı. Cisimlerin ana maddesi ya da doğanın özü, insanoğlunun gizemli ruhu kafamı meşgul etse de, merakım aslında doğaüstüne ya da en yüce anlamıyla dünyanın maddesel gizemlerine yönelikti..."

- Drakula

Nosferatu

"Açıkça dile getirilemeyen, yalnızca korku ve fısıltıyla söylenebilen bir isim. İpeksi yarasa kanatlarında, sado-erotizmin doruklarına yapılan bir ölüm yolculuğunun habercisi. Çekici ve güzel kadınların peşinde, sonsuza kadar alacakaranlıkta dolanmaya lanetlenmiş bir yalnız gezgin:

Nosferatu..."

- Alice Harikalar Diyarında

- Bozkır Kurdu - Herman Hesse

Murat Gülsoy - Blog - Bozkır Kurdu: Uyumsuz Aydının El Kitabı

İnsan Ne İle Yaşar? - Tolstoy

"Tanrı, Mikail’e bir görev verir. Gidip bir kadının canını almasını ister. Kadın anadır aynı zamanda; henüz ayrılmamıştır ikizleri memeden. Bilmez Mikhail... Emri yerine getirmek üzere kanatlanıp yeryüzüne iner."

- Viktorya Dönemi Edebiyatı - Wikipedia - The Literature Network

- Matrix

Dövüş Klubü - Chuck Palahniuk

Portland Cacophony Society

- Nazım Hikmet - Sevdalı Bulut

Konuşmamızda bahsettiğimiz diziler:

- Sherlock

- House of Cards

- Homeland

- The Following

Ve

MUBI

BağlanBu sayfayı ekleyin...
  Bu yazı üzerindeki tüm haklar saklı olup, izinsiz kullanılması yasaktır.

Yorumlar  

 
0 # 2014-01-05 21:07
Bahadır beyin de katılmasıyla farklı ve hoş bir podcast olmuş, çok eğlendim ve iyi bir yazara farklı bir açıdan bakma şansı elde ettim. Ayrıca beni de dost olarak kabul etmeniz beni çok mutlu etti, çok teşekkürler. Saygılar, sevgiler... Bu güzel podcastlere devam!
Cevap | Alıntı | Alıntı
 

Yorum ekle

Güvenlik kodu
Yenile