Ara

Yazıyooooor!


"Koku" Bulten sizleri bekliyor, ayda iki defa
TIKLA
Yaziyor! Okuyoooor... okutuyor!

Anket

Favori Distopya Romanınız?
 

Twitter'da Takip Et

Haberdar Olun!

Octave Mirbeau
İşkence Bahçesi PDF Yazdır E-posta yaz
i
Yazan   
Cumartesi, 04 Eylül 2010 15:17

KitapAdı

Oldukça uzun bir önsözden sonra "bahçe"ye yapılan yolculuk başlıyor. Sizi bilmem ama ben önsözleri okumaktan hiç haz almıyorum ve özellikle de uzak duruyorum, zira önsöz önyargı yaratıyor. Bunlardan çok azı ön yargı yaratmaksızın bir kısım bilgi veriyor olabilir, bunu da yapsa yapsa yazarın kendi yapar diye düşünüyorum.

İşkence Bahçesinin tam 27 sayfalık bir önsözü var. Bu önsöz Michel Delon tarafından yazılmış. Sayın Delon, kitabın yazarı Mirbeau, yazarın yaşadığı ve eserin yazıldığı dönem, toplumun içinde bulunduğu durum hakkında tafsilatlı bir açıklama yapıyor. İlginizi çekerse, kitabı bitirdikten sonra okumanızı tavsiye ederim.

Son Güncelleme: Pazar, 17 Ekim 2010 21:04
Daha Fazla
  Bu yazı üzerindeki tüm haklar saklı olup, izinsiz kullanılması yasaktır.
Oda Hizmetçisinin Günlüğü PDF Yazdır E-posta yaz
O
Yazan   
Cumartesi, 04 Eylül 2010 15:40

KitapAdı

Octave Mirbeau
AYRINTI YAYINLARI

19. yüzyıl sonunda ve 20. yüzyıl başında yazar, gazeteci ve aktivist olarak faaliyet gösteren, siyasi görüşleri sürekli evrim geçirse de, sonunda anarşizmde karar kılan Octave Mirbeau'nun başyapıtı Oda Hizmetçisinin Günlüğü'yle yeraltına yolculuğumuzu sürdürüyoruz. 1900 yılında yayımlanan ve "bir yeraltı klasiği" olarak nitelenen bu yüzyılın sonu romanında, bir oda hizmetçisinin gözüyle III. Cumhuriyet'in yüksek sosyetesi ve burjuvazisi açık bir merak, sağduyu ve utanmaz bir gerçeklikle gözlerimizin önüne seriliyor.Celestine sefil ve acılı bir çocukluktan sonra, geçimini sağlamak üzere oda hizmetçisi olarak ev ev dolaşmaya başlar.

Son Güncelleme: Pazar, 17 Ekim 2010 21:27
Daha Fazla
  Bu yazı üzerindeki tüm haklar saklı olup, izinsiz kullanılması yasaktır.