Ara

Yazıyooooor!


"Koku" Bulten sizleri bekliyor, ayda iki defa
TIKLA
Yaziyor! Okuyoooor... okutuyor!

Anket

Favori Distopya Romanınız?
 

Twitter'da Takip Et

Haberdar Olun!

O
Otomatik Alice PDF Yazdır e-Posta

Kitap

Kitap adı: Otomatik Alice - Gelecekten Masallar (Yapbozların Peşinde)

Yazar adı: Jeff Noon

Çevirmen: Alev Ersan

Yayınevi: Postiga

"Demek ki bu içinde hapis kaldığım gelecek geçmişin yap - bozundan başka birşey değil.Kayıp parçaları bir araya getirebilirsem, zamandaki boşluklardan geçip evime dönebilirim."

Hepiniz tavşan deliğinden içeri dalan ve sonra da kendini rengarenk bir hayal dünyasında bulan Alice'i bilirsiniz. Lewis Carroll (Carolus Lodivicus) bu eğlenceli ve esrarengiz eseri kaleme alalı 145 yıldan uzun bir süre olmasına rağmen, eser hala popülerliğini ve canlılığını koruyor. Bu yazımızda sizlere Alice Harikalar Diyarında adlı kitabı tekrar tanıtmayacağız (buna ihtiyaç olmadığından değil, konumuz bu olmadığından zira Alice Harikalar Diyarında adlı eserin derinliği konusunda Türkçe'de yayımlanmış doğru düzgün bir eser bulmak zor.), yine de Lewis Carroll'a hayranlığımızı dile getirmeden ve eseri hala okumadıysanız hızla okumanız gerektiğini belirtmeden geçmeyelim. Viktorya döneminin (1837 - 1901) verimli toprağından havasından günümüze kopup gelen Alice 90'ların Manchesterinda karşımıza çıkıyor. Lewis Carroll Jeff Noon'a el vermiş gibi görünüyor. Jeff Noon da Lewis Carroll'un bıraktığı yerden muhteşem kelime oyunlarıyla Alice'in yolculuğuna, zihnin labirentlerinde, devam ediyor. Bu kitapta da Alice'in serüvenlerini okumaya devam ediyoruz, bu defa karşımıza daha tanıdık simalar çıkıyor: Jimi Hendrix, Miles Davis, Quentin Tarantino!!! gibi...

  Bu yazı üzerindeki tüm haklar saklı olup, izinsiz kullanılması yasaktır.
Oda Hizmetçisinin Günlüğü PDF Yazdır e-Posta

KitapAdı

Octave Mirbeau
AYRINTI YAYINLARI

19. yüzyıl sonunda ve 20. yüzyıl başında yazar, gazeteci ve aktivist olarak faaliyet gösteren, siyasi görüşleri sürekli evrim geçirse de, sonunda anarşizmde karar kılan Octave Mirbeau'nun başyapıtı Oda Hizmetçisinin Günlüğü'yle yeraltına yolculuğumuzu sürdürüyoruz. 1900 yılında yayımlanan ve "bir yeraltı klasiği" olarak nitelenen bu yüzyılın sonu romanında, bir oda hizmetçisinin gözüyle III. Cumhuriyet'in yüksek sosyetesi ve burjuvazisi açık bir merak, sağduyu ve utanmaz bir gerçeklikle gözlerimizin önüne seriliyor.Celestine sefil ve acılı bir çocukluktan sonra, geçimini sağlamak üzere oda hizmetçisi olarak ev ev dolaşmaya başlar.

  Bu yazı üzerindeki tüm haklar saklı olup, izinsiz kullanılması yasaktır.
<< Başlat < Önceki 1 2 3 Sonraki > Son >>

Sayfa 1 / 3