Ara

Yazıyooooor!


"Koku" Bulten sizleri bekliyor, ayda iki defa
TIKLA
Yaziyor! Okuyoooor... okutuyor!

Anket

Favori Distopya Romanınız?
 

Twitter'da Takip Et

Haberdar Olun!

Neil Gaiman
Koralin PDF Yazdır E-posta yaz
K
Yazan   
Cumartesi, 11 Eylül 2010 00:50

Kitap

Neil Gaiman

Değerli dostum Imran, son toplantımızda "sıra bana gelince Koralin'i seçeceğim" diyerek Bahadırımla birlikte iştahlı bir sohbete dalmıştı. Bahadır aynı isimli kitabın "stop motion" animasyonunu seyrettiğini ve çok başarılı olduğunu söylemiş ve doktorumda kitabı anlata anlata bitirememişti.

Kim bekler Imran'a sıra gelmesini; eve döner dönmez siparişini verip heyecanla aldım Koralin'i. "üç ila beş iş günü arasında" geldi. Açtım baktım. Çocuk kitabı işte. Gayet...Şirin. Ardından yazarını gördüm ki. Günlerdir gazetelerin kitap eklerinde okuduğum "HUGO Ödüllü" yazar Neil Gaiman'a aitmiş. Kitabın arkasında Amerikan tarzı şoklama tanıtımlar falan felan. Şu ana kadar etkileyici, merak uyandırıcı hiç bir unsur gözükmüyordu kitapta. Ancak kitabı okumaya başlar başlamaz yazarın kurguladığı dünyanın içinde buldum kendimi.

Son Güncelleme: Cumartesi, 23 Ekim 2010 16:54
Daha Fazla
  Bu yazı üzerindeki tüm haklar saklı olup, izinsiz kullanılması yasaktır.
Tanrılar Kazandı! PDF Yazdır E-posta yaz
Haberler
Yazan   
Çarşamba, 27 Şubat 2013 21:26

Bu ay fantastik dünyanın kapılarını sürekli zorlayan bir yazarın kitabını hediye ediyoruz: Amerikan Tanrıları! Bu kitap çok sevdiğimiz İthaki yayınlarından biz okuyuculara ulaştı. Neil Gaiman'ın bu kitabını sevgili kitap kokusu sever Bülent Bey'e isteği üzerine armağan ediyoruz. Jonathan Carroll'un da güzel yorumlarını alan eserin tanıtım yazısı şöyle:

 

HAZIRLANIN… FIRTINA YAKLAŞIYOR…

Geçmişte birtakım kirli işlere bulaşmış olan Gölge, cezasını tamamlamak üzeredir. Artık tek istediği, eşi Laura’yla birlikte sessiz sakin bir yaşam sürmek ve beladan mümkün mertebe uzak durmaktır. Ta ki, eşinin korkunç bir kazada hayatını kaybettiğini öğrenene kadar.

Cenazeye gitmek üzere bindiği uçakta bir adamla tanışır. İsminin Çarşamba olduğunu söyleyen bu düzgün giyimli, yaşlı adam, Gölge hakkında hiç kimsenin, hattâ kendisinin bile bilmediği şeyler anlatır ve… onu yaklaşan fırtınaya karşı uyarır. Bundan böyle artık hiçbir şey eskisi gibi olmayacaktır, çünkü günlük hayatın o sakin yüzeyinin altında, Amerika’nın ruhunu ele geçirmek için büyük bir savaş kopmak üzeredir. İthaki Yayınları

Önümüzdeki ay (Mart) siz de kitap istiyorsanız, teklifimizi için tıklayın.

 

Son Güncelleme: Çarşamba, 27 Şubat 2013 21:37
  Bu yazı üzerindeki tüm haklar saklı olup, izinsiz kullanılması yasaktır.
Mezarlık Kitabı PDF Yazdır E-posta yaz
M
Yazan   
Cuma, 30 Temmuz 2010 00:09

Arka Kapak

Arkadaşlarının Bod diye hitap ettiği Nobody Owens normal bir çocuktur.
Eğer bir mezarlıkta yaşamasaydı, hayaletler tarafından büyütülüp yetiştirilmeseydi ve yanında ne canlıların ne de ölülerin dünyasına ait olan sadık bir koruyucusu olmasaydı, Bod tamamıyla normal olurdu.
Bir çocuk için mezarlıkta tehlikeler ve maceralar vardır ?tepenin altındaki çok yaşlı Çivit Renkli Adam, gulyabanilerin terk edilmiş şehrinin bulunduğu çöle açılan bir geçit, korkunç bir tehdit saçan tuhaf Bekçi...
Ama Bod mezarlıktan ayrılırsa, ailesini de öldürmüş olan Jack denen adamın saldırısına uğrayacaktır...

Son Güncelleme: Pazar, 17 Ekim 2010 21:21
Daha Fazla
  Bu yazı üzerindeki tüm haklar saklı olup, izinsiz kullanılması yasaktır.
Yok yer PDF Yazdır E-posta yaz
Y
Yazan   
Pazar, 29 Ağustos 2010 23:50

KitapAdı

Neil Gaiman

Richard Mayhew... Bir varmış bir yokmuş. Londra'da sıradan hayatının sıkıcılığında, el yordamıyla sürüp giden yaşamın ortasında bir adamdır, Richard Mayhew. Ta ki, hayatın sıradanlığına damdan düşen gibi gelen bayan Door (kapı) ile karşılaşana kadar. Dengesini zoraki korurken, hayatının çöküşüne tanık olur kahramanamız, öyle ki; yuvarlandığı uçurumda, görünmez kapıları açan bir leydi, bir hikayeden kendine isim seçen Marki Carabas, Avcı, Sıçandiller ve birçok fantastik karakterin arasında aşağı Londra ile Yukarı Londra arasında akıcı bir hikaye baş kahramanı olarak buluverir kendini. Şimdi soru(n) şudur: Richard alışageldiği normal hayatına bir dönüş yolu bulabilecek midir? Herşey eskiden olduğu gibi olacak mıdır? Yoksa yeni keşfettiği bu garip yaşamda ona da bir yer bulunabilecek midir?

Son Güncelleme: Pazar, 17 Ekim 2010 21:55
Daha Fazla
  Bu yazı üzerindeki tüm haklar saklı olup, izinsiz kullanılması yasaktır.