Ara

Dinle (Podcast)

Yazıyooooor!


"Koku" Bulten sizleri bekliyor, ayda iki defa
TIKLA
Yaziyor! Okuyoooor... okutuyor!

Anket

Favori Distopya Romanınız?
 

Twitter'da Takip Et

Haberdar Olun!

İki Sıfır Bir Sıfır Elde Var Sıfır... PDF Yazdır e-Posta

İki Sıfır Bir Sıfır Elde Var Sıfır...

Senin gibi başlangıçları seven birinin bir "yeni sene" yazısı için bir türlü başlangıç yapamaması ilginç bir durum. Günlerdir yazamıyorsunbu yazıyı. Garip... Oysa yapman gereken bu sene yapamadıklarını önümüzdeki seneye yükleyip; bir türlü alamadığın kararlar için yeni tarihler belirlemek. Hepsi bu.

Hatırlasana her sene kara kapı deftere yazıyordun. Süze süze, sıka sıka hap haline getirdiğin radikal kararlarını üstelik gerçekleştirememe bahaneleri ile birlikte önceden hazırlayarak not alıyordun. Ertesi gün hepsini unutup üstüne çizgi çekiyor; yeni planlar, yeni istekler, yeni kararlar yazıyordun temiz sayfalara. Elbette inanıyordun her birine. Laf mı şimdi bu düşündüğün ?

Gel gör ki bu gece aynı kalemle, aynı deftere aynı satırları yazamıyorsun. Ne o yoksa korkuyor musun?

Bu gece, saatler kala eski senenin devrilmesine, bir kayıtsızlık örtülü üzerinde. Evdesin. Odanda. Astor Piazolla dinliyorsun şimdi. "Oblivion". İşte sana neden. "Oblivion!!!". Bu şarkı, biten yılın sende bıraktığı tortu bu. Bak önüne bir bardakta şarabın var masanın üzerinde biraz öküzgözü, biraz kalecik karası. Gördün mü ihtiyacın olan herşey elinin altında zaten.

Bu yüzden iyisi mi sen koşturma bari bu sene be adam. Kabul et ikiye bölünmüşlüğünü. Fayda sağla bu işten. Bir çizgiroman kahramanı gibi gündüzleri normalmiş gibi yaşa; geceleri neye istersen ona dönüş kaleminle. Bir tarafın Öküzgözü içsin; diğer tarafın Kalecik Karası. Yalnız insanlıktan çıkma bu sene yeter.

Bozgun Odası

  Bu yazı üzerindeki tüm haklar saklı olup, izinsiz kullanılması yasaktır.

Yorum ekle

Güvenlik kodu
Yenile