Ara

Yazıyooooor!


"Koku" Bulten sizleri bekliyor, ayda iki defa
TIKLA
Yaziyor! Okuyoooor... okutuyor!

Anket

Favori Distopya Romanınız?
 

Twitter'da Takip Et

Haberdar Olun!

Dövüş Kulübü PDF Yazdır e-Posta

Kitap

Yazar adı: Chuck Palahniuk
Yayınevi: Ayrıntı

Kitap hakkında bilgileri okurken müzik dinlemek için tıklayınız...
İstenmeyen yağlar. Pahalı, butik sabunlar. Maaş çekleri, güzel bir ev, zarif mobilyalar. Yalnızlık ve yabancılaşma. Tüketimin susmayan arsız çağrısı. Yalanlar ve yalanlar. Nefret ve öfke.

İlk kez yayımlandığı 1996'dan beri bir yeraltı klasiği olarak anılan Dövüş Kulübü, yeni bin yılın eşiğinde geçen bir anti-ütopya öyküsünü anlatıyor. Yaşadığı hayattan nefret eden, ölüm düşüncesini saplantı haline getirmiş, insani yakınlığı kanser dayanışma gruplarında arayan genç bir adam.

  Bu yazı üzerindeki tüm haklar saklı olup, izinsiz kullanılması yasaktır.
Dr. Jekyll ve Bay Hyde PDF Yazdır e-Posta

 

KitapAdı

 

 

BU ESERE İLİŞKİN PODCAST MEVCUTTUR. DİNLEMEK İÇİN TIKLAYIN

"Dönüşüm başlıyordu; acı her yerini sarıyor, gözlerinden öfke, acı ve yakarış kıvılcımları saçılıyordu. O ana tanıklık etmiş olsaydınız inanın ki, bir daha aklı selim günlerinize dönemezdiniz. işin kötü yanıysa, bu dönüşümün yalnızca fiziksel olmayışı idi. Saf iyilik ve saf kötülük ayrışıyor, yaşam kaosa tanıklık ediyordu..."

Bu paragraf, Robert Louis Stevenson'ın ölümsüz eserinden bir alıntı değil, yalnızca eserin bende çağrıştırdıkları, ancak çağrışımlar bununla sınırlı değil. Bu kadar kısa bir eserde bir yazar böylesine bir düşünceyi bu derece somut bir şekilde nasıl ifade edebilmiş, insan hayret etmekten kendini alamıyor.

Attachments:
Access this URL (http://www.planetebook.com/ebooks/The-Strange-Case-of-Dr-Jekyll-2.pdf)http://www.planetebook.com/[Dr. Jekyll ve Bay Hyde'in orijinal metni için tıklayınız]1701 Kb
  Bu yazı üzerindeki tüm haklar saklı olup, izinsiz kullanılması yasaktır.
<< Başlat < Önceki 1 2 3 4 Sonraki > Son >>

Sayfa 1 / 4