Ara

Yazıyooooor!


"Koku" Bulten sizleri bekliyor, ayda iki defa
TIKLA
Yaziyor! Okuyoooor... okutuyor!

Anket

Favori Distopya Romanınız?
 

Twitter'da Takip Et

Haberdar Olun!

Buket Uzuner
Yolda PDF Yazdır E-posta yaz
Y
Yazan   
Cumartesi, 19 Aralık 2009 19:47

KitapAdı

Geçen hafta hangi gazetede okuduğumu hatırlamıyorum yine Buket Uzuner'e rastladım. Bir röportajdı. Hiç de samimi olmayan hatta yapmacık bir röportaj. Neyse zaten röportajın içeriği değil amacıydı önemli olan. Ben de sadece amacı alıp gerisini bir kenara attım. Evet, röportajın amacı bir kitap tanıtımı idi. Uzuner'in yeni kitabi Yolda'nin tanıtımı.

Yol hikâyelerinden oluşan bu kitap ile tanışmak beni meraklandırdı itiraf etmeliyim. Ve aklıma 90'li yılların ortalarında okuduğum "On The Road" geldi. Jack Kerouac'in tadı damağımda kitabı "On The Road". Böylesine gereksiz bir cep bilgisi daha da meraklanmama yol açtı.

Ardından Uzuner'in yolculukları nasıl sevdiğini, gezginliğe nasıl tutkulu olduğunu düşündüm. Artan merakımı artık iki elimle bastırıyordum. Ve son olarak üzerinde çalıştığım kendi yol öykülerim aklıma geldi. bu kitap benim için önemli bir yol gösterici olabilirdi. Artık taşan merakımı koyuverip D&R?a indim ve Erenköy şubesinin son "Yolda" sını satın aldım. Hem de ikinci baskısını.

Son Güncelleme: Pazar, 17 Ekim 2010 22:04
Daha Fazla
  Bu yazı üzerindeki tüm haklar saklı olup, izinsiz kullanılması yasaktır.