Ara

Yazıyooooor!


"Koku" Bulten sizleri bekliyor, ayda iki defa
TIKLA
Yaziyor! Okuyoooor... okutuyor!

Anket

Favori Distopya Romanınız?
 

Twitter'da Takip Et

Haberdar Olun!

Ateşi Yakalamak : Açlık Oyunları 2 PDF Yazdır e-Posta

Kitap

Yazar adı: Suzanne Collins
Yayın evi: Pegasus

Kıvılcımlar parlıyor,alevler yayılıyor ve Capitol intikam istiyor!

Açlık oyunları üçlemesinin ikinci kitabı olan Ateşi Yakalamak kitabında, Suzanne Collins Katniss Everdeen'in büyüleyici hikayesine devam ediyor.Onu her zamankinden daha da zorluyor... Her sayfasında okuyucuyu süprizlerle şaşırtmaya devam ediyor.

"Açlık Oyunları Serisi, insanı meraktan çatlatan, gerilim dolu, müthiş akıcı ve inanılmaz sarsıcı... Elimden bir türlü bırakamadım. Bağımlısı oldum!"

Stephen King

Sabırsızlıkla çıkmasını beklediğim fenomen kitap Açlık Oyunları'nın devamı olan Ateşi Yakalamak kitabını erkenden okuma fırsatı buldum... Benim yüksek beklentilerimi haklı çıkartmakla kalmamakla birlikte bunun çok üstüne çıktı. Bu kitap Açlık Oyunları kadar heyecanlı fakat daha bir yürek burkucu çünkü zaten karakterleri tanıyorsunuz, zaten onlarla birlikte zorluklara göğüs germiştiniz. Suzanne hikayenin gerçekleştiği yerleri ummadığım yerlere taşımış ve o bu çok zor yerleri seçmekten hiç çekinmemiş. Olağanüstü. Bu kitabı okurken uykunuzu erteleyeceksiniz. Çıktığı andan itibaren listeleri altüst edecek. Tavsiyem o sabah için hazırlanın ve takviminizi ona göre ayarlayın.

Stephenie Meyer

"Zekice kurgulanmış ve çok akıcı bir kitap... Büyüleyici."

John Green

"Bilimkurgu, heyecan, gerilim ve aşkın muhteşem bir karışımı"

USA Today

Ne Okusam

- Azrail Koşuyor- Stephen King

Suzanne Collins her ne kadar fantastik kurgu öğelerini kullanarak bu tarz bir eser (gelecekte insanların hayatlarını ortaya koyarak belli bir ödüle ulaşmak için verdikleri kıyasıya mücadeleyi anlatan) yaratmış olsa da bu alanda aslında ilk değil. Stephen King'in 1987 yılında yazdığı "Azrail Koşuyor" adlı kitabı da benzer bir konuyu ele almaktadır:

Yıl 2023. Ülkeyi yönetenler büyük bir sınıf farkı yaratmışlardı. Halkın çoğu yoksuldu. Ben Richard da onlardan biriydi ve kızını hasteneye yatırmak için paraya ihtiyacı vardı. Para kazanmak için tek yasal yöntem yarışmalardı. Ama yarışmacıları ölüm bekliyordu...

Ne İzlesem

- Stephen King'in orjinal adı "The Running Man" olan "Azrail Koşuyor" adlı kitabından sinemaya uyarlanan "Koşan Adam" filmi için tıklayınız.

Ne Dinlesem

- Harold Faltermeyer - The Running Man Soundtrack film müziği için tıklayınız.

Yazar

1964 doğumlu,kariyerine çocuklar için televizyon şovu ve çocuk kitapları yazarak başlayan yazar, 2008'de yazdığı "Açlık Oyunları" serisi ile tanındı. Sırasıyla dilimize çevrilen diğer kitapları:

Açlık Oyunları
Alaycı Kuş
Gregor ve Gri Kehanet: Yeraltı Günlükleri 1

Suzanne Collins'in resmi sitesi
http://www.suzannecollinsbooks.com/

BağlanBu sayfayı ekleyin...
  Bu yazı üzerindeki tüm haklar saklı olup, izinsiz kullanılması yasaktır.

Yorum ekle

Güvenlik kodu
Yenile